Shqiperia

Frikë nga pergjimet e Bild/ Rama ndalon fushatën për dy ditë. Ja ku ndodhet

Nga dje e në vazhdim ka një panik në radhët e mazhorancës në lidhje me atë se çfarë do të publikoje sot Bild.

Paralajmerimi se sot pas dreke Bild do publikojë përgjime ku përfshihen njerëzit më të afërt të kryeministrit Rama dhe ndoshta dhe vetë ai, ka bërë që ky i fundit të ndërpresë takimet elektorale për dy ditë, më shumë gjasa për t’ju shmangur komenteve mbi përgjimet.

Për këtë arsye Rama ka udhëtuar për në Londër në një aktivitet banal të një gazete në pamundësi për tu “sëmurë” si Arta Marku dhe në pritje të shoqerimit me forcë të liderit të opozitës në qeli./syri