Futboll – PSG dhe Inter në gjurmët e talentit shqiptar, Enis Bardhi

Enis Bardhi, mesfushori me origjinë shqiptare që luan për skuadrën e Levantes në kampionatin spanjoll, ka deklaruar se dy klube të mëdha, si Inter dhe PSG, janë interesuar për të marrë shërbimet e tij. Futbollisti shqiptar është prononcuar me këto fjalë për “DigiSport”.

“Kam dëgjuar që këto dy skuadra kanë lëshuar sinjale në drejtimin tim, por unë për momentin jam i përqendruar vetëm te skuadra ime dhe dua të bëj maksimumin këtu. Personalisht mendoj se mund të luaj në çdo kampionat të fortë në botë, por më shumë më tëheqr Premier League”, ka thënë 22 vjeçari që ka zgjedhur të luajë për kombëtaren e Maqedonisë./ trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne