Shqiperia

Gazetari refuzon iftarin e hipokritit Erjon Veliaj

Gazetari i njohur Flamur Vezaj, tregon se i ka ardhur një ftesë nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, për iftar. I revoltuar nga kjo lloj hipokrizie tipike politike parazgjedhore, ai ne formë proteste ka refuzuar të marrë pjesë dhe madje për këtë është shprehur publikisht në rrjetin e tij social.
Ja cfarë shkruan gazetari Flamur Vezaj:
“Sapo me erdhi nje zarf
Por u çudita kur e hapa!
Brenda saj ishte kjo ftese qe po e ndaj me ju!
Me fton per iftar Lali Eri, po po Lali Eri!!!!
Ai qe e prita para ca muajsh dy ore te ai restoranti, ku takohet rastesisht me miqt (qe ia pushojne dosjet penale) dhe ku pi birra e ha sallat jeshile!
Flm per ftesen Lali Eri por nuk mund te ha Iftar me JU dhe me shume hipokrit te tjere qe per kortezi i ftoni per iftar dhe ata vijne, edhe pse ndoshta nuk kane agjeruar kurr ne jeten e tyre! Sidomos ata qe pispillosen per te bere ndonje selfie me Ju!
Nuk mund te ha Iftar nga parat qe ke marr si donacion nga kompania e perpunimit te mbetjeve ku u vra ai 17 vjecari!
Nuk mund te ha Iftar nga parat qe mbledh nga gjobat e shitesve ambulant, te cilet dalin rrugeve per te shitur ndonje gje qe te mbajn femijet!
Nuk mund te ha iftar nga “donacionet” qe merr nga ndertuesit qe kane hap gropa ne gjithe Tirane…etj
#Zoti_paste_meshire_per_mekataret#”, përgjigjet Vezaj.

OPINIONE