Shqiperia

Gjashtë shqiptarë arrestohen me 3500 kg drogë

Gjashtë shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë spanjolle gjatë një operacioni të organizuar mëngjesin e kësaj të shtune.

Aksioni i realizuar në qytetin e Murillo de Gállego Y Agüero, çoi në sekuestrimin e rreth 16 mijë bimëve narkotike marijuanë e ndarë në dy plantacione të ndryshme. Droga është e barasvlershme me rreth 3.500 kilogramë.

Hetimi u drejtua nga Njësia e Drogës dhe Krimit të Organizuar (Udyco) e Madridit, ndërsa në aksion morën pjesë edhe agjentë nga Stacioni Policor Huesca./tpz