Shqiperia

Grabitet kasaforta e teatrit ‘Skampa’, autorët thyen derën natën

Teatri Skampa në Elbasan është grabitur gjatë natës. Mësohet se disa persona të paidentifikuar kanë thyer derën e pasme të teatrit dhe kanë grabitur një shumë të konsiderueshme parash që gjendej në kasafortë.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen dhe për të gjetur autorët. Mësohet se policia ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë së bizneseve pranë teatrit për të identifikuar autorët.