Rajoni

Greqi, zjarri përfshin një kamp emigrantësh, 5 000 të evakuar

A fire burns behind makeshift tents used by asylum-seekers in Samos Island Greece, late Monday, Oct. 14, 2019. Greek authorities are evacuating the camp where the large fire broke out following clashes between residents. (ANSA/AP Photo/Michael Svarnias) [CopyrightNotice: Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved.]

Më shumë se 5000 persona janë evakuuar pas një zjarri të rënë dje në mbrëmje në një qendër emigrantësh në ishullin grek të Samos.

Sipas gazetës ”Kathimerini”, zjarri lidhet me përleshjet midis refugjatëve të filluara pasdite.

Tetë persona u dërguan në spital dhe sipas burimeve një i mitur, i pashoqëruar, u godit me thikë për vdekje./Balkanweb

OPINIONE

INTERVISTA