Islamofobi Shqiperia Uncategorized

Greve urie ne burgun e Peqinit ne solidarizim me imam Genci Ballen

Imam Armand Aliu i cili eshte ne kontakt me familjaret dhe te afermit e imam Abdurrahim Balles tregon qe sot ne burgun e Peqinit ka nisur nje greve urie ne solidarizim me imam Genci Abdurrahim Ballen i cili po torturohet ne izolim dhe me dhenie ushqimi jo hallall nga regjimi islamofobik i qeverise Rama. Minister Sander Lleshaj dhe Etilda Gjonaj me izolimin ne sistemin 41 Biss qe i kane bere imamit po tregojne urrejtjen qe kane per komunitetin musliman ne Shqiperi. Ne nje kohe qe regjimi i Edi Rames, Sander Lleshaj dhe Etilda Gjonaj injoron ekzistencen e kampit xhihadist te MEK-ut ne Shqiperi ku 7000 xhihadiste iraniane bejne thirrje per lufte kunder Iranit, besimtaret muslimane shqiptare qe folen per lufte kunder Sirise jane neper burgje si terroriste. Ky fakt tregon urrejtjen qe regjimi katolik i Edi Rames ka per Islamin dhe muslimanet shqiptare dhe mbeshtetjen qe ai i jep terrorizmit anti-iranian ne Shqiperi.

Personi qe po kryen torturen kundr imam Genci Balles ne keto momente eshte drejtori i korruptuar i burgut te Peqinit Bukurosh Malluta qe ka blere shkollen ne universitetin UFO.

Gazeta Impakt sa po ka kontaktuar Drejtorine e Pergjithshme te Burgjeve dhe ka kerkuar nje prononcim nga drejtori Agim Ismaili. Drejtoria ka premtuar qe do pergjigjet me vone. Drejtoria ishte ne dijeni te greves se urise ne burgun e Peqinit dhe situata po mbahet nen vezhgim. Ndersa drejtori i burgut te Peqinit Bukurosh Malluta deri ne keto momente po ka frike ti pergjigjet kerkesave te Gazetes Impakt per nje prononcim ne lidhje me torturen dhe abuzimin kunder imam Genci Balles.

Me poshte eshte postimi i imam Armand Aliut mbi greve e urise: