Shqiperia

Grushta, shkarkime dhe luftë brenda Rilindjes/ Ja çfarë po ndodh në Bashkinë e Durrësit!

Lufta për pushtet në Durrës duket se ka kaluar në nivele të tjera, pas sherreve dhe grushteve të ndodhura në zyrat e shtetit dhe në lokale.

Emërimet  në bashkinë e Durrësit, kryesisht pas emërimit të nënkryetares Etleva Kondi, dhe disa emrave të tjerë të ardhur nga Tirana, ka irrituar socialistët lokale. Situata në PS është përkeqësuar më shumë tani në prag zgjedhjesh për kryetar të Partisë Socialiste Durrës.

Janë dy klane socialistësh, ata që mbështesin kandidatin e vetëshpallur Ardit Kërtusha dhe grupi tjetër që mbron kryetarin aktual Luan Zaza.

Ky i fundit sipas burimeve disa ditë më parë u konfliktua me Armant Tragaj sekretar i këshillit bashkiak Durrës, pasi kanë propozuar shkarkimin e  tij nga detyra që mban.

Tragaj i emëruar në këtë pozicion që prej 2016 nën siglën e LSI-së duket se nuk e ka pritur mirë propozimin për largim, vendim i cili pritet të miratohet në mbledhjen e ardhshme të këshillit bashkiak.

Po sot Armant Targaj është shkarkuar nga detyra e sekretarit të Këshillit bashkiak të Durrësit.

Dy ditë më parë, një sherr në një lokal në Durrës ka ndodhur mes sekretarit të këshillit Bashkiak Armandaj Tragajt dhe kryetarit të Bashkisë Luan Zaza.

Ai shpreh keqardhje që nuk është pjesë e Bashkisë, por që do vazhdoj të kontriboj për vendin jo si pjesë e politikës por nga ana profesionale./Boldnews/

OPINIONE

INTERVISTA