Shqiperia

“Habilaj-Tahiri”/ Kryemadhi: Është vetëm një pikë uji në oqean

Ajo kërkon një reagim nga ndërkombëtarët. Kryemadhi e sheh situatën momentale jo vetëm si rrezik kombëtar, por edhe rajonal.

“Në oqeanin e zullumit ku është futur shteti shqiptar dhe nisi të dalë kjo si një pikë uji. Duhet të shprehen edhe ndërkombëtarët. Nga një rrezik kombëtar, kjo situatë po kthehet në një rrezik rajonal”, – u shpreh Kryemadhi në emisionin “Top Story”.

Përgjimet e policisë italiane kanë nxitur opozitën që të bashkohet në të ashtëquajturin “Front Kombëtar Opozitar”, dhe të kërkojë largimin e qeverisë “Rama”. Partitë opozitare parlamentare dhe joparlamentare e akuzojnë këtë qeveri dhe direkt Edi Ramën për përfshirje në trafikun e drogës.