Shqiperia

Hervin Çuli fyen Mirush Kabashin: Mashtrues ordiner, grabite 100 milionë lekë në Teatër

Pas deklaratave të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi dje në emisionin ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’ në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar, vjen reagimi nga drejtori i këtij institucioni, Hervin Çuli. Ky i fundit përmes një statusi në ‘Facebook’ i është kundërpërgjigjur shumë ashpër aktorit. Çuli thekson se Kabashi për 15 vite ka marrë rrogën në Teatrin Kombëtar dhe si aktor ka luajtur vetëm një herë.

 

Mes të tjerash Çuli ashpërson tonet me Mirush Kabashin, ndërsa e quan atë një mashtrues ordiner.
Kujtojmë se Kabash tha dje përball Eni Vasilit se artistët kanë vendosur të hynë në grevë urie. Shumë nga artistët e Teatrit i kanë dhënë një ultimatum Qeverisë deri të premten për t’u tërhequr nga projektligji, përndryshe do të ngujohen brenda ambienteve të Teatrit Kombëtar në një grevë dhe protestë pa afat.