Shqiperia Sport

Hidhet shorti. Skënderbeun pjesë e grupit të ‘ferrit’. Ja kundërshtarët…

Monte Carlo është hedhur shorti për fazën e grupeve të Europa Leagues.

Fati i goglave ka vendosur që Skënderbeu të jetë pjesë e grupit të vështirë ku do të përballet me Dynamo Kyiv (UKR), Young Boys (SUI), Partizan (SRB).

Vlen të përmendim duelin me Partizanin e Beogradit një ndeshje që pritet të ketë tension të lartë për shkak të historisë mes dy vendeve.

Ndeshjet në fazën e grupeve do të luhen më 14 dhe 28 shtator 19 tetor, 2 dhe 23 nëntor dhe 7 dhjetor.

OPINIONE