Holanda çon në Bruksel kërkesën: Pezulloni vizat për Shqipërinë

Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komizionin Europian projekt rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, që kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët.

Në letrën drejtuar komisionerit për migrimin dhe punët e jashtme, Dimitris Avramopulos, Holanda kërkoi  me shkrim që Komisioni Europian të konsiderojë pezullomin e vizave për shtetasit shqiptarë./lapsi

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne