Bota

I riu nga Kosova përplas me makinë gjashtë persona në Berlin

Një 24 vjeçar nga Kosova përplasi me makinë 6 persona në Berlin mëngjesin e së shtunës, 25 korrik. Tre nga kalimtarët e plagosur u dërguan në spital pasi kishin plagë më të rënda dhe njëri prej tyre është në gjëndje më të rëndë.

Nga hetimet rezulton se i riu nuk kishte pasur qëllime politike apo besimi, por se mund të ketë qenë nën ndikimin e alkoolit prandaj hetimet ndaj tij do të vijojnë në gjëndje të lirë.

Sipas hetimeve djali i identifikuar si Refail. A do të ketë humbur kontrollin e mjetit duke shkaktuar dhe përplasjen me 6 qytetarë, tre prej tyre të pastrehë, shkruan berlin.de./Tpz