Kuriozitete

Ilir Meta ha mish me Sulejman Rexhepin dhe merr keshilltar Bahri Falliun

Ne nje foto te postuar ne facebook, Sulejman Rexhepi, kryetar i Bashkesise Islame ne Maqedoni ka treguar nje foto ndersa ai han mish me Ilir Meten, presidentin e Shqiperise, ish-shtangist dhe ish-president i LSI-se.

Cfare te ben pershtypje ne kete fotografi eshte se Ilir Meta ne dreken e tij me Sulejman Rexhepin ka marre me vete edhe dy islamofobe. Ortodoksin Ferdinand Samarxhi i cili thote qe shqiptaret kane qene katolike dhe feja e tyre e pare eshte katolicizmin, dhe Fahri Balliun – te cilin kryeministri Rama e quan Bahri Falliu. Bahri Falliu apo Fahri Balliu njihet perndryshe edhe si konvert ne katolik nga mysliman dhe i dekoruar nga Pape Ratzingeri i njohur ndryshe si Pastori Tedesk.

Me keta dy islamofobe ne tavoline, presidenti nga Skrapari i Shqiperi Ilir Meta, me hoxhe Sulejman Rexhepin dhe Bahri Falliun ne krah besohet se ka bere muhabet mishi dhe rakije.