Rajoni

India falënderohet nga Serbia për mosnjohjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiç po qëndron për vizitë në Indi.

Ai, siç njoftojnë medie serbe, gjatë takimit me shefen e diplomacisë indiane Sushmi Svaraxh e ka falënderuar për, siç thuhet, përkrahjen e Indisë ndaj sovranitetit dhe integritetit territorial të Serbisë lidhur me mosnjohjen e pavarësisë Kosovës.

Daçiq, siç njofton gazeta “politika” e Beogradit, ka shfaqur shpresën se ky qëndrim i Indisë ndaj Kosovës do të vazhdojë duke shtuar se “Serbia dhe India janë vende mike”.