Bota

Irani, Iraku, Siria dhe Rusia do të mbajnë takim për luftën kundër terrorizmit

Irani, Iraku, Siria dhe Rusia do të mbajnë takim për luftën kundër terrorizmit

Në Teheran janë takuar liderët e Iranit, Irakut, Rusisë dhe Sirisë për të diskutuar për anti-terrorizmit, transmeton arbresh.info.

Zyrtarë qeveritarë dhe ushtarakë të këtyre vendeve janë takuar në Teheran për takimin anti-terrorist.

“Kooperimi mes katër shteteve për një qëllimtë përbashkët ka pasur sukses në stabilizimin e situatës në rajon” ka thënë ministri rus I mbrojtjes.

Ata shqyrtuan veprimet e tyre dhe rolin e rëndësishëm që patën në mposhtjen e Kalifetit Islamik ISIS.