Islamofobi

Islamofobia Arbana Xharra: Jo rryma Islamiste dhe Erdoganiste në qeverinë Kurti

Islamofobia Xharra uron Albin Kurtin për fitoren e zgjedhjeve të Kosovës. Ajo shprehet se populli donte ndryshim prandaj dhe zgjodhen Vetevendosjen.

Islamofobia nga ana tjetër sulmon Islamin dhe Erdoganin duke i bërë thirrje Kurtit të mos përfshijë në qeverinë e tij njerëz të përkatësisë fetare islame duke i konsideruar ata si individë që instalojnë rryma Islamiste dhe Erdoganiste. Edhe këtë herë kur për Kosovën është një ditë feste, Xharra nuk harron të sulmojë Islamin, muslimanët dhe Erdoganin, duke treguar të gjithë urrejtjen e saj ndaj tyre.

Ja statusi i saj ne fb:

Albin Kurtit vec muj me ia uru fitoren – na mbetet me e pa per here te pare ne krye te Qeverise se Kosoves. Votat per Vetevendosjen treguan se njerezit kerkuan ndryshim dhe e sollen ate me voten e tyre.

Qeverine e Kosoves dhe institucionet tjera tash mund ta pastroni nga korrupsioni dhe krimi i organizuar, por uroj qe te mos instaloni rryma Islamiste dhe Erdoganiste. Personalisht jam linquar jo pak nga grupe islamiste mbeshtetese te Vetevendosjes, por une dua te besoj qe Albini tashme e ka kuptuar qe Kosova duhet ndjekur rrugen e Perendimit dhe jo Lindjes.
E pate sesi PDK-se nuk i ndezi as perpjekja qe me figura fetare te fitoje zgjedhjet. Andaj uroj qe te shohim dite me te mira per Kosoven! /gazetaimpakt