Islamofobi

Islamofobja Arbana Xharra sulmon deputeten me shami Besa Ismaili

Islamofobja Arbana Xharra vazhdon me sulmet e saj ndan islamit dhe muslimaneve.

Kësaj rradhe ka zgjedhur për të sulmuar deputeten me shami të parlamentit të ri të Kosovës Besa Ismailin. Xharra është shprehur e irrituar nga mbrojtja që Besa Ismaili u ka bërë fëmijëve të një shkolle në Prizren me flamur turk.

Xharra e sulmon Besa Ismailin edhe si nënë duke thënë se ajo i del në mbrojtje abuzumit të fëmijëve.

Nga ana tjetër Xharra nuk ka reaguar asnjëherë kur nxënësit në shkollat e kosovës pozojnë me flamujt e SHBA apo të tjerë sepse halli i saj nuk është abuzimi me fëmijët por flamuri turk.

Statusi i Arbana Xharra:

“Kjo e gjinisë së nënave i del në mbrojtje abuzimit të fëmijëve. Njejtë reagonte edhe atëherë kur ne alarmonim mbi radikalizmin: thoshte rrejnë gazetarët. Lere se thoshte para ikjes së 300 burrave e mbi 40 grave me fëmijë, por edhe kur unë dhe kolegët e mi ofronim fakte, dokumente e fotografi, thoshte nuk është e vërtëtë që ka ekstremizëm. Rastet si kjo ta gërdisin gjininë se lirinë na e kanë dhunuar moti.”/ Gazetaimpakt/