Islamofobi

Islamofobia Arbana Xharra sulmon marshin solidarizues të Shkupit

Islamofobia Arbana Xharra ka dalë kundër manifestimit solidarizues që është mbajtur në Shkup në mbështetje të Turqisë.

Ajo është shprehur e irrituar ndaj këtij solidarizimi dhe u ka bërë thirrje pjesmarrësve që të heqin flamurin kombëtarë dhe plisat pasi sipas saj ata po e fëlliqin shqiptarinë dhe vetëm shqiptarë nuk mund të jenë.

Kujtojmë që islamofobja Arbana Xharra nuk lë pa komentuar asnjë nga aktivitetet apo veprimtaritë ku janë të përfshirë muslimanët dhe Turqia dhe që shqiptarët e kanë mbështetur atë.

Ja statusi i saj në fb:

Hiqeni flamurin kombëtar e plisin, se ju vetem shqiptarë nuk jeni. Mos na e flliqni shqiptarinë!

/Gazetaimpakt

OPINIONE

INTERVISTA