Islamofobja Arbana Xharra i quan talebanë shqiptarët që e kritikuan nëpër portale

Gazetarja islamofobe Arbana Xharra ka reaguar lidhur me një lajm të publikuar nëpër disa portale se gjoja ajo ka deklaruar se duhet të ndalohet me ligj agjërimi në Kosovë. Ky lajm ka pushtuar rrjetet sociale sidomos facebookun dhe ka nxitur reagimin e islamofobes kosovare.

“Një lajm i rrejshëm po qarkullon në portalet e Maqedonisë i përgatitur nga talibanët që fatkeqësisht deklarohen shqiptarë. Komentet e shumta të nxitura nga ky lajm me kërcenime direkte ndaj meje dhe familjes sime do të më detyrojnë që ta raportoj në organet e sigurisë në Maqedoni këtë portal dhe njëkohësisht direkt në Facebook përmes kontakteve të mija!”, kërcënoi islamofobia kosovare Arbana Xharra, duke thënë se do të kërkojë përgjegjësi.

 

 

 

 

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne