Islamofobja Arbana Xharra sulmon përsëri Erdoganin

Urrejtja e islamofobes Arbana Xharra kundrejt Erdoganit nuk ka të sosur.

Sipas saj thuhet se Trump i ka derguar një letër presidentit Erdogan të cilën ai e ka hedhur në kosh të plehrave duke ironizuar se si mund të veprojë në këtë mënyrë një president që sipas saj është në faj.

Nëpërmjet këtij satusi Islamofobja dhe turkofobja Xharra tregon urrejtjen e saj ndaj përparimit të Turqisë dhe konfirmimit të Erdoganit si lider me ndikim në politikën globale.

Statusi i Arbana Xharra:

“A e lexuat letren që Trump ia ka dergu Erdoganit. Mes tjerash i thote; “S’do të duash të jesh përgjegjës për vrasjen e mijëra njerëzve. Dhe unë s’dua të jem përgjegjës për shkatërrimin e ekonomisë turke. Dhe kam për ta bërë”
“Mos bëj të fortin, mos u bëj budalla”.
Ndërkohe, Erdogani e paska hedhur në kosh të plehrave letren 😂“

/Gazetaimpakt/

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne