Shqiperia

Ismail Kadare në gjendje të rëndë shëndetësore

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare është shtruar ne urgjencë në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Poeti Arti Lushi ështe personi që ka dhënë lajmin për gjendjen shëndetësore të shkrimtarit shqiptar.

“Miq, më vjen keq të ndaj një lajm të hidhur me ju. Sapo më njoftuan nga spitali Arnand Trouseau në Paris që shkrimtari ynë kombëtar, Ismail Kadare ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Uroj që Zoti t’u japë forcë e kurajo familjarëve dhe të afërmëve, e mbi të gjitha qetësinë për të pranuar vullnetin e epërm”, shkruan Lushi.