Bota

Jeruzalem: dhune kunder medias

Nga Komiteti per Mbeshtetjen e Gazetareve

Deklarata e Trumpit qe ka shkaktuar protesta masive ne Palestinen e pushtuar ka nisur te viktimizoje edhe gazetaret. Gazetarja e fundit qe eshte viktime e dhunes izraelite eshte  Diala Xhouaihan e cila eshte goditur me gaz lotesjelles nga forcat izraelite ndersa ishte duke bere punen e saj. Ajo po mbulonte demonstratat ne rrugen Salah Eldine ne Jeruzalemin e pushtuar, ndersa eshte goditur me gaz lotesjelles dhe ka perfunduar ne spital.