“Jutarnji list”: Amerikanët akuzojnë ushtrinë kroate për mashtrim

Marrëdhëniet ushtarake Kroaci-SHBA mund të çrregullohen për shkak të lëshimit , të cilin ushtria kroate dhe Ministria e Mbrojtjes së Kroacisë kanë bërë në realizimin e marrëveshjes për shitjen e 1,25 milionë plumba komandës së forcave amerikane për Evropë, shkruan gazeta kroate “Jutarnji list”.

Amerikanët, në fakt, akuzojnë Kroacinë se kanë tentuar t’iu shesin municion, e cila nuk u përgjigjet standardeve të tyre dhe t’iu japin plumba të prodhimit kinez, për të cilët janë shprehur qartë se nuk i dëshirojnë, raporton “Jutarnji list”./ telegrafi

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne