Bota

Kampionati Botëror/ 25 milion sulme-kibernetike kundër Rusisë

Rusia ka qenë objektiv i ’25 milion sulmeve-kibernetike’ gjatë Botërorit të Futbollit 2018. Lajmin e ka dhënë presidenti rus Vladimir Putin, pa specifikuar burimin e këtyre sulmeve.

’Gjatë periudhës së Kupës së Botës, rreth 25 milion sulme informatike dhe të tjera akte kriminale në strukturat informatike në Rusi, të lidhura edhe me Kupën e botës, janë neutralizuar’, ka sqaruar Presidenti rus.

OPINIONE