Katoliket e Nard Koles sulmojne deputetet muslimane te Kosoves

Gazeta Euro Albania e mirditoreve te Partise Demokristiane ne nje postim te tyre ne facebook sulmojne deputetet muslimane me shami te parlamentit te Kosoves. Deputetet demokratikisht te zgjedhura te Kosoves, sulmohen nga esktremistet katolike te Partise Demokristiane si pjese e Islamit politik dhe e ndikimit anadollak te Erdoganit ne Kosove, duke harruar qe te permendin qe demokristianet jane pjese e Katolicizmit politik dhe pjese e ndikimit te Vatikanit ne Ballkan te cilet pasi i kane zbritur nga Mirdita ne Shqiperi jane leshuar ne korrupsion dhe grabitje te pronave te shqiptareve.

“Dy deputetet e para në Europe me shamine islame, si simbol të islamit politik, vijne nga Republika e Kosovës, ata janë Myrtezaja dhe Ismailja! Ndikimi anadollak i Erdoganit në Kosove i dha “frutat” e veta!”

Postimi racist i katolikeve demokristianeve ndiqet nga sulme dhe ofendime katolikesh kunder besimtareve muslimane.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne