Shqiperia

Katolikja Mesila Doda kërcënon me dhunë Baton Haxhiun (Video)

Ish-deputetja katolike Mesila Doda ka debatuar ashpër me gazetarin Baton Haxhiu në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ku diskutohej çështja e korrigjimit të kufijve të Kosovës dhe përplasja në distancës mes Ramës dhe Haradinajt.

Debati mes katolikes Mesila Doda dhe Baton Haxhiutu u kthye në fyerje dhe ofendime, madje arriti deri aty sa ish deputetja të kërcenonte edhe me përdorim të dhunës, teksa të dy kishin këndvështrime të ndryshme.

Baton Haxhiu: Gjashtë vetë kanë qenë në takim, dhe unë po të them që nëse ka ndonjë krenari të z.Rama karshi delegacionit serb… Meqë po flasim, z.Rama ka refuzuar kategorikisht të flasë për këtë temë dhe z.Vuçiç nuk e ka hapur fare temën e ndryshimit të kufijve dhe është turp të flitet…

Mesila Doda: Zotëria para disa ditësh tha që gjermanët kanë qenë kundër bombardimeve të NATO-s.

Baton Haxhiu: Unë kam thënë që Gjermania asnjëherë nuk e ka përkrahur Pavarësinë e Kosovës. Ti mundesh vetëm bashkëshortit tënd t’i thuash gënjen.

Mesila Doda: Bashkëshorti im nuk gënjen, ti gënjen. Edhe herë tjetër mos guxo më të më flasësh mua. Ti je i paedukatë. Rrugaç. Me mua flit mirë. Është duke gënjyer.

Baton Haxhiu: Ti vetëm bashkëshortin tënd mundesh të gënjesh.

Mesila Doda: S’ke punë ti se e di çtë bëj apo jo (momenti kur merr shishen)… Guxo dhe njëherë të më flasësh mua me këtë gjuhë dhe kjo shishe të përfundon në kokë. Rrugaç edhe gënjeshtar, ordiner. Ti që na fton në studio, mësoji të kontrollojnë fjalën njerëzit që janë këtu në studio. Dëgjoje se çfarë tha.

Blendi Fevziu: Çfarë tha? Nuk e dëgjova.

Mesila Doda: Ai që thotë ti vetëm mund t’i thuash tët shoqi gënjeshtar dhe që s’duhet të flasësh. Po gënjen kur flet për asociacionin, po gënjen kur flet për Gjermaninë, po gënjen kur flet për kufijtë. Ky ka qenë brenda pazarit.

Blendi Fevziu: Po ai thotë s’kam qenë.

Mesila Doda: Absolutisht po! Ai e di dhe e ka thënë.

Blendi Fevziu: E ke thënë ti Baton që është bërë marrëveshja aty?

Baton Haxhiu: Lere mo, kjo është pa lidhje. Më vjen turp që jam në studio Fevzo.

Mesila Doda: Edhe mua më vjen të jem me një si puna jote, i neveritshëm.