Katoliku Tritan Shehu kerkon lufte kunder Iranit, sulmon paqedashesit

Ish- ministri i jashtëm i PD, Tritan Shehu i cili nga musliman dhe familje iraniane shehlereshe eshte bere katolik, i ka bërë apel ‘botës demokratike’ të jetë në krah të agresionit te SHBA-ve pas eleminimit të gjeneralit iranian Qasem Soleimani. Ndryshe nga Papa dhe Vatikani te cilet luten per paqe, Tritan Shehu del ne krah te SHBA-se dhe uleret si Satanaiu per lufte.

Tritan i Sheheve iraniane, qe Vatikani e vaftisi dhe e beri katolik denoncon boten paqedashese dhe thote se bota është përfshirë nga histeria antiamerikane. Ish-deputeti i PD te cilin populli shqiptar e rrahu ne vitet 90 dhe e turperoi ne Lushnje, thotë se kombi shqiptar dhe vendet demokratike me solidaritetin ndaj SHBA-së mund të parandalojnë forcat e errësirës. Erresira per katolikun Shehu eshte Islami i gjysherve te tij ndaj te cilit zari i Sali Berishes kerkon qe te shohi ne lufte. Me poshte eshte mesazhi luftarak i Tritan Shehut i cili kerkon lufte:

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne