Islamofobi

Katundari Xhemal Ahmeti solidarizohet me terroristët kurdë

Tri ditë më parë Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) para Teatrit Kombëtar të Kosovës në Prishtinë mbajti një protestë në mbështetje për Organizatën YPG e cila është një zgjatje e organizatës terroriste PKK në Siri.

Në realitet kjo protestë e organizuar nga islamofobja Igballe Rogova dështoi, pasi në të nuk morën pjesë më shumë se 10 njerëz.

Por pavarësisht këtij dështimi kanë qenë disa islamofobë dhe turkofobë që e kanë mbështetur atë. Pas Arbana Xharra, tani është edhe katundari me emer turk nga Maqedonia Xhemal Ahmeti është solidarizuar dhe ka mbështetur protestën e  Rogoves.

Në një status në facebook ai shkruan “Prishtina, mon amour”, e përkthyer në shqip, “Nga Prishtina, me dashuri”. Me poshte eshte fotoja e grave kosovare qe mbeshtesin terroristet kurde. Edhe pse nga pamja duket si anadollak dhe emrin e mbiemrin e ka turk dhe rrjedh nga nje zone me ngujime turke, Xhemal Ahmeti sillet sikur e ka emrin Xhon Makedonski. /Gazetaimpakt/