Sociale

Kauri Edi Rama shpreson qe Allahu do e shpetoj nga burgu

Nder komentet dhe sharjet qe qytetaret i bejne kryeministrit katolik Rama, nder te tjera e komentojne edhe besimtaret muslimane te cilet e urrejne Ramen per islamofobine, racizmin dhe dhunen qe ai ushtron kunder komunitetit mysliman. Nje nga keta qytetare ka komentuar tek statusi më i fundit i Ramës në facebook, konkretisht tek prezantimi i Operacionit Policor Forca e Ligjit dhe Task Forca Speciale e Policisë së Shtetit kundër Krimit të Organizuar.

Një qytetar e ka mallkuar Ramen duke u lutur qe ai te shkoj ne burg per krimet qe ka bere.

Por i menjëhershëm ka qënë reagimi i kryeministrit.

Ja se çfarë i thotë komentuesit.

Replikat

Komentuesi: Ishalla Ke fatin e shkon mbrapa hekurave

Rama: Me vjen keq po s’do te ta plotesoje dot Allahu kete deshire o Çarli nga Fierza, sepse hekurat jane bere per ata qe i kane borxhe popullit e ligjit, jo per mua qe me aq sa mundem perpiqem bashke me plot te tjere qe Shqiperine e katandisur pa shtet e pa ligj deri kater vjet me pare, ta bejme me shtet e me ligj, te pelqen a s’te pelqen aty apo atyre qe ta kane futur ty koken ne kazanin e tyre ✌️