Shqiperia

‘Kavaja’/ Protestë para MAS: Spiropali a do bëjmë film bashkë?

Shoqëria civile ka dalë sot në protestë rreth një javë pas publikimit të skandalit për përdhunimin e një të miture në shkollën “Rilindja” të Kavajës.

Protestuesit kanë nisur marshimin drejt Policisë dhe më pas do të vendosen para Ministrisë së Arsimit.

Ata kanë përcjellë disa mesazhe përmes pankartave, ndërsa kanë deklaruar se nuk do të ketë fjalime por vetëm marshim./BW

OPINIONE