Shqiperia

Kërkoi lirimin, Gjykata e Krimeve të Rënda lënë në burg ‘financierin’ e Habilajve

Një ndër pjesëtarët e bandës së ‘Habilaj’, Nezar Seiti ka kërkuar lirinë në Gjykatën e apelit, ndërkohë që kjo e fundit ia ka mohuar diçka të tillë.

Ndaj Seitit, i cili njihet si financieri i grupit “Habilaj” rëndojnë dy masa sigurie “arrest me burg”, një për qëllim ekstradimi në Itali dhe një për hetimin e përbashket të Seitit me Saimir Tahirin dhe Habilajt.

Apeli i Krimeve te Rënda e ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për Seitin duke ia mohuar kërkesën e bërë nga avokati i tij.