Kolonët hebrenj i vënë zjarrin një xhamie në Kuds

Kolonët hebrenj i kanë vënë zjarrin një xhamie në Kuds, duke vandalizuar muret e saj me parulla raciste.

Dëshmitarët okularë për AA theksuan se një grup i kolonëve i vunë zjarr xhamisë Badriya në qytetin Beit Safafa.

Dëshmitarët shtuan se banorët e qytetit e shuan zjarrin para se të përhapet në xhami.

Kolonët spërkatën parulla raciste hebraike në murin e xhamisë.

Qytetet dhe xhamitë palestineze shpesh pësojnë nga sulme të përsëritura raciste nga kolonët./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne