Konflikt i armatosur në kufirin Azerbajxhan-Armeni

Në kufirin ndërmjet Azerbajxhanit dhe Armenisë ka shpërthyer një konflikt i armatosur i cili ka shkaktuar humbje të jetëve nga të dyja palët.

Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit thuhet se ushtria e Armenisë ka kryer goditje artilerike ndaj pozicioneve të Azerbajxhanit në rajonin kufitar Tovuz.

Në deklaratë thuhet se koflikti vazhdon dhe se nga të dyja palët ka humbje të jetëve.

Po ashtu bëhet e ditur se situata është nën kontrollin e ushtrisë së Azerbajxhanit dhe se opinionit publik do t’i bëhen të ditur informacione shtesë lidhur me ngjarjen./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne