Korçë, punonjësit e një fasonerie kërkojnë pagën e luftës: Jemi pa punë dhe pa të ardhura

Protestë në qytetin e Korçës. Më shumë se 100 punonjës të një fasonerie kanë dalë duke protestuar para subjektit ku janë të punësuar pasi nuk përfitojnë pagën e luftës, megjithëse janë aktualisht pa punë.

Ata kërkojnë pagën e luftës pasi nuk kanë asnjë të ardhur për të mbajtur familjet. Sipas tyre, fasoneria është mbyllur më 4 prill ndërsa subjekti e ka deklaruar në 14 dhe ndaj nuk përfitojnë./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne