Bota

Kordinimi ushtarak i SHBA me terroristët

Riad Hadad, ambasador i Sirisë në Moskë, në një intervistë me gazetën Izvestia, deklaroi se sulmi raketor i SHBA ndaj bazës ajrore Shayrat në Siri, vërtetoi edhe njëherë koordinimin e plotë të Uashingtonit me terroristët.

“Nuk ka asnjë dyshim se Amerika e kreu sulmin raketor ndaj bazës Al Shayrat për të reaguar ndaj sukseseve dhe operacioneve ushtarake të Sirisë kundër terroristëve në rajone të ndryshme të Damaskut dhe në Hama. “Amabsadori sirian në Moskë e cilësoi pozitiv veprimin e Rusisë për pezullimin e marrëveshjes me Amerikën për garantimin e sigurisë së fluturimeve në Siri”-shtoi Riad Hadad./ PT

OPINIONE