Shqiperia

Korrupsioni për rrugën Tiranë-Elbasan/ Pas Xhikës, arrestohen dy ish vartësit e tij (EMRAT)

Pas Dashamir Xhikës, arrestohen dy ish drejtues në ARRSH. Burimet thanë se bëhet fjalë për Aksel Qurdukun dhe Albens Alite.

Mësohet se Gjykata e Krimeve të Rënda ka lëshuar fletë arresti për Aksel Qurdukun dhe Albens Alite, me urdhër nga prokurorja Elisabeta Imeraj.

Qurduku ka qenë ish-drejtor i Njësise së Menaxhimit të projektit Tiranë-Elbasan.