Rajoni

Kosove, shkolla i dergon femijet ne Katedrale, shkelet laiciteti shtetit

Me gjithe insistimin se Kosova eshte shtet laik dhe se feja duhet te qendroj larg shkollave, keto “kritere” vijne ne konsiderate vetem kur eshte puna per islamin.

Nxenesit e shkolles fillore “Naim Frasheri” ne Prishtine i kane bere vizite katedrales “Nene Tereza” ne Prishtine, dhe me shume krenari stafi i shkolles i kane postuar fotografite ne rrjetin social Facebook.

Keta femije veshtire qe kane hyre ndonjehere ne xhami edhe pse jan musliman, por shkolla po i dergon ne katedrale se pari! Imagjinojeni skenarin cfare do te ndodhte po qe se shkolla do ti dergonte per vizite ne xhami… /MESAZHI/
Image may contain: 10 people, people smiling, people standing and indoor
Image may contain: 1 person, smiling, shoes and indoorImage may contain: 3 people, people smiling, people standing, shoes and indoorImage may contain: 1 person, standing and indoorImage may contain: one or more peopleImage may contain: 3 people, people smiling, people standing and indoor