Bota

Kreu i Hamasit betohet për thyerjen e bllokimit të Gazës

Kreu politik i Hamas në Rripin e Gazës tha se bllokada në Gaza do të thyhet.

Hamasi nuk do të pranojë urinë e imponuar nga regjimi sionist i Izraelit për banorët në Rripin e Gazës, media arabe ‘Al Mayadeen’ citoi Jahja Sinwar të thoshte në një takim me shkrimtarët dhe analistët.

Nuk do të duhet shumë kohë për të arritur ‘armë-pushimin’ me Izraelin, shtoi ai.

Duke nënvizuar luftën kundër çdo agresioni nga Izraeli, Jahja Sinwar ju referua gatishmërisë së forcave të Rezistencës për të kundërshtuar sionistët.

Palestinezët kanë mbajtur protestat e ‘Marshi i Kthimit’ çdo të premte që nga 30 marsi 2018 për të treguar zemërimin e tyre me okupimin e atdheut të tyre, Palestinës, nga cionistët.

Burimi : IRNA / ML

OPINIONE