Shqiperia

Krimineli i luftës Nikolla Sarkozi bën pushime në Butrint me Ramën

Kryeminsitri Rama prej ditës së djeshme ndodhet në Sarandë, ku do të zhvillojë disa takime elektorale, por nuk ka humbur rastin që të shkojë dhe në koncertin e Carla Brunit në Butrint.

Pas takimit në Tiranë që pati me Nikola Sarkozin, ish presidentin francez që ka djegur Libinë, Rama u “arratis” me helikopter në Butrint. Por pas koncertit duket se qëndrimi bashkë i familjes së Ramës dhe të kriminelit të luftes Nikolla Sarkozi dhe bashkëshortes së tij Carla Bruni ka vijuar dhe sot.

Në këtë ditë të shtunë Rama ka hequr kostumin zyrtar dhe po e shijon në maksimum, pasi është shfaqur me çitjane.

Ndërkohë që nuk heq dorë nga fushata, pasi sërish në këmishën e tij shkruhet PD 30, për të treguar se është gati për zgjedhjet. Në krah të tij është bashkëshortja Linda Rama me djalin e tyre Zaho, ndërsa bashkangjitur duket çifti Nicolas Sarkozi dhe Carla Bruni.

 

OPINIONE