Kriza politike ne vend dhe diktati i ambasadoreve “nderkombetare”

 

Studiuesi Xhaferr Sadiku dhe Dr. Olsi Jazexhiu diskutojne mbi nderhyrjen e ambasadoreve perendimor sot ne Shqiperi ne mbeshtetje te qeverisjes se korruptuar te Shqiperise. Studiuesit tregojne qe sot 100 vite me vone ne Shqiperi, situata ne vend eshte kthyer sikur situata ne vitin 1914 kur Fuqite e Medha talleshin me fatet e shqiptareve. Flitet per ambasadat evropiane dhe amerikanet te cilet mbeshtesin dhunen policore te qeverise Rama ne vend, per heqjen e demokracise ne vend, per korrupsionin dhe vjedhjen e pasurive kombetare dhe per imponimin e vlerave anti-kombetare qe perendimoret po bejne ndaj shqiptareve. Flitet per ish-ambasadorin amerikan Lu-ne, per ambasadorin e OSBE-se Robert Bosch etj dhe mbeshtetja qe ata i japin elitave te korruptuara dhe anti-popullore ne vend dhe mbeshtetjen qe ata i japin shkaterrimit te demokracise dhe moralit ne vend. Flitet per Rudina Hajdarin si nje klon qe ambasadat perendimore po sjellin per te shkaterruar opoziten e djathte ne Shqiperi. Sqarohet sesi amerikanet perdorin termin NDERKOMBETARET ne Shqiperi per te justifikuar imperializmin dhe nderhyrjen e tyre ne punet e brendshme te Shqiperise. Tregohet sesi kreu i OSBE-se ne Shqiperi, Robert Bosch eshte kthyer ne legjitimuesin e diktatures dhe dhunes policore ne vend. Tregohet sesi Lulzim Basha ka futur ne PD njerez qe nga Rudina Hajdari e deri te islamofobi Romeo Gurakuqi dhe ka kontribuar ne shkaterrimin e PD-se. Flitet per projektin amerikan per te shkaterruar opoziten ne vend, PD-ne dhe LSI-ne dhe instaluar diktaturen e bankave dhe korporatave perendimore. Shqiperia eshte kthyer nga amerikanet ne nje republike kleptokratike si pasoje e asaj qe kane bere NDERKOMBETARET me Shqiperine qe nga renia e komunizmit. Shpjegohet sesi SPAK-u do perdoret per te shkaterruar klasen sunduese shqiptare dhe sesi Sorosi, amerikanet etj po ndertojne elita te reja sikur Rudina Hajdari, Erion Veliaj etj, te cilet jane disa eunuke ne sherbim te imperializmit amerikan. Instalimi i elitave eunuke, lgbt-iste etj qe po i behet sot Shqiperise krahasohet me kolonizimin me indiane te zinje qe Britania i beri Indise me sklleverit e saj indiane. Flitet per vdekjen e shqiptareve per NATO-n ne Letoni ne nje kohe qe Rama i ka shitur amerikaneve, xhihadisteve iraniane etj vendin. Flitet per evangjelizimin e Ballkanit dhe arrestimin e muslimaneve shqipare ne emer te terrorizmit, per ti bere qejfin amerikaneve. Flitet per arrestimin e shqiptareve per Robert Boschin e OSBE-se dhe diktatin qe po ushtrohet kunder shqiptareve qe i thone Robert Boschit “te kesh turp” per legjitimimin qe ai i ben dhunes policore te qeverise Rama. Xhaferr Sadiku thote qe zoter te Shqiperise duhet te jene shqiptaret dhe jo NDERKOMBETARET. Analizohet edhe projekti per te luftuar radikalizmin neper shkolla, si projekt vazhdues i luftes se klasave qe benin komunistet ne kohen e tyre. Projekti per te luftuar radikalizmin e dhunshem synon te riformatoj shoqerine shqiptare, ta bej ate pro-pederastise, degjenerimit, te shkaterroje familjen shqiptare, rolin e babait dhe prindit dhe ta rimodelojne sipas skemave te elitave nderkombetare. Tregohet sesi nderkombetaret dhe qeveria Rama po luftojne lirine e shkences dhe mendimit ne Shqiperi, ndersa mediat shqiptare mbushen me te fantaksur sikur Marin Mema qe bejne emisione me rrena dhe me mite. Sjellja e qeverise Rama me banoret e Unazes se Re dhe te Shqiperise krahasohet me sjelljen e Benjamin Netanjahut dhe Izraelit me palestinezet.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne