Bota

Kryeministri britanik Boris Johnson nesër kthehet në krye të detyrës

Kryeministri britanik Boris Johnson, i cili po i nënshtrohet trajtimit dhe po shërohet nga koronavirusi (Covid-19), kthehet nesër në detyrën e tij.

Testi për koronavirus i Kryeministrit Johnson koronavirusit i kryer më 27 mars kishte dalë pozitiv.

Johnson, i cili u vet karantinua në rezidencën e Kryeministrisë, u mor në kujdes intensiv pasi gjendja e tij u përkeqësua.

Ai u lirua nga spitali pasi kaloi 3 net në kujdesin intensiv.

Ishte çështje kurioziteti se kur Kryeministri Johnson do të kthehej në detyrë.

Johnson do të kthehet në punë të hënën, pasi mjekët thonë se është në rregull që ai të kthehet në detyrë./trt

OPINIONE