Shqiperia

Kryeministri Zajev befasohet nga batutat e Ramës me presidentin Macron

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i futur tani vonë në klubin e ngushtë të liderve europianë, ka.mbetur i befasuar nga batutat e homologut të tij shqiptar. Me tu kthyer nga samitii i BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor në Sofje, ai ka treguar në vendin e tij një sekuencë batutash nga debati midis kryeministrit Edi Rama dhe presidentit francez Emanuel Macron lidhur me anëtarësimin në BE.

“Macron e pyeti Ramën, se përse doni aq shumë të hyni në BE, kur ende as ne nuk jemi gati për t’ju pranuar edhe juve. Pas kësaj Rama i është përgjjigjur: Po ja që duam, sikurse të gjithë duan të martohen, dhe që më pas mund të pendohen”, ka thënë Zaev, duke treguar detajet e bisedës.