Shqiperia

Kufizimet e orarit, fluks në Kakavijë, vonesa për shkak të tamponëve

Fluks i madh qytetarësh që udhëtojnë drejt Greqisë në Kakavijë. Gazetarja Brikena Metaj raportoi për “BalkanWeb” se është krijuar një radhë e gjatë me automjete për shkak të fluksit nga të dyja palët dhe vonesat në tamponime nga pala greke.

foto galeri

foto galeri

Ndërkohë kujtojmë se prej dy ditësh, pala greke ka kufizuar kalimet në Kakavijë vetëm gjatë ditës, pasi nga ora 22:00 deri në deri në orën 06:00, Pikat e Kalimit të Kufirit Kakavije dhe Kapshticë nga pala greke do të jenë të mbyllura për udhëtarët dhe automjetet si në hyrje edhe në dalje të Greqisë./BW

OPINIONE

INTERVISTA