Kujtim Gjuzi kundër Sandër Lleshajt, mos i ço drejt vdekjes muxhahedinët

Partia konservatore ka dalur hapur kundër vendimit të Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi.

Pas përhapjes së lajmit për dëbimin e ish-muxhahedinit Ehasan Bidi armik personal i xhihadistes Merjeme Raxhavi, deputeti Kujtim Gjuzi ka reaguar në facebook duke i kërkuar ministrit që të trajtojë sipas ligjit azilkerkuesit.

Deputeti është shprehur se ish muxhahedini po depërtohet nga vendi drejt shtetit të Greqisë në mënyrë të paligjshme dhe pa asnjë vendim gjykate.

Ky veprim është një incident I rëndë diplomati dhe pritet të ketë dhe reagimi të tjera nga shteti Shqiptarë dhe nga pala Greke./Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne