Shqiperia

Kunati i Saimir Tahirit dhe miku i Anila Bashës: Toto Rina idhulli im, më shumë se burrë shteti

Vdekja e bosit famëkeq të Cosa Nostras, Toto Rina, ka qenë një ndër ngjarjet më të komentuara të ditëve të fundit në media dhe rrjetet sociale. Mes atyre që kanë reaguar është kunati i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Alban Berisha shkruan në një postim në faqen e tij në Facebook se Toto Riina ka qenë idhulli i tij dhe se vitet në Siçili kanë qenë një universitet për të.

“Sot vdiq Toto Rina , njeri i nderit ! Respekte per kete gjigand qe ka qene me teper se nje burre shteti ! Idhulli im , fale tije ndjehem thelle ne shpirte nje Korleonez ! Dy vjet ne Sicili per mua kane qene universitet , Universiteti i Nderit ! Toto Rina mesuesi i jetes time ! Zoti te bekofte atje larte ne qielle o Njeriu i Nderit !,”, shkruan kunati i Saimir Tahirit.

aa-2