Rajoni

Kurti: Turqia është një investitor i madh në Kosovë dhe një partner rajonal i rëndësishëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar edhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu, në Konferencën e Sigurisë në Munih.

Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook deklaroi se Turqia është një investitor i madh në Kosovë dhe një partner rajonal i rëndësishëm.

“Jam i kënaqur që u takova me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu gjatë ditës time të fundit në Konferencën në Siguri në Munih”, deklaroi Kurti./tpz

Etiketa

OPINIONE

INTERVISTA