Shqiperia

“Kush është trafikanti i arratisur nga burgu që punon në bashkinë e Korçës”

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon një rast që sipas tij cilësohet një skandal i vërtetë.

Ai publikon emrin e një personi që pretendohet se ka qenë i dënuar me burg në Greqi për trafik drogë, i arratisur nga burgu, dhe që tashmë punon në bashkinë e Korçës.

“Trafikant dhe i arratisur nga burgu bëhet zyrtar në Bashkinë e Korçës!”, shkruan Berisha.

Lexoni mesazhin e qytetarit

“Prsh Doktor Berisha!Dua te denoncoj nje rrast te paprecedente qe ne fakt eshte normale per kete kasten e rilindjes.U be afro 1 vit qe ne bashkine e Korces eshte punesuar nje person i denuar per trafik droge dhe i arratisur nga burgu i greqise ku vuante denimin.

Alket Shellira eshte nje person i denuar me 7 vjet burg ne Greqi nga te cilat 2.5 vjet i kreu dhe kur doli me leje u arratis e u kthye ne Shqiperi dhe per rrjedhoje eshte nje i aratisur i kerkuar qe i kane mbetur edhe 5 vjet per te kryer por ai tani eshte nje i punesuar ne narkobashkine Korce dhe drejtor ka njeriun qe i shkonte ne cdo gjyq qe kishte ne Selanik Ilir Dinellarin.

Kjo eshe Rilindja,kjo eshte narkobashkia ketu ka katandisur Korca ku plehrat te punojne ne institucionin me te rrendesishem.Jemi te bindur qe do ta denoncosh fuqishem kete rrast Zoti Berisha!”