Kush janë deputetët që lënë mandatet dhe deputetët që i bashkohen PS-së

Për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Partia Socialiste ka kandiduar në disa prej bashkive deputetë aktualë, të cilët do duhet të lënë mandatin në ditët në vijim.

Ata janë:

– Pjerin Ndreu – i zgjedhur deputet në Lezhë;

– Rakip Suli – i zgjedhur deputet në Tiranë;

– Flamur Golemi – i zgjedhur deputet në Gjirokastër;

– Nuri Belba – i zgjedhur deputet në Elbasan;

– Ilir Xhakolli – i zgjedhur deputet në Korçë.

Mandatet e lëna prej tyre, bazuar në listën shumëemërore të PS-së në zgjedhjet e 2017-ës pritet t’i marrin:

– Në qarkun e Lezhës mandatin e merr Fran Mataj, ish-drejtori i Portit të Shëngjinit.

– Në qarkun e Tiranës mandatin e merr Eljo Hysko, kreu i Forumit Rinor të Partisë Socialiste.

– Në qarkun e Gjrokastrës mandatin e merr Laert Duraj, sekretari për Emigracionin në PS.

– Në qarkun e Elbasanit mandatin e merr Florenc Spaho, fizioterapist i Federatës Shqiptare të Futbollit dhe nënsekretar në degën e PS-së në Elbasan.

– Në qarkun e Korçës mandatin e merr Adriatik Konomi, aktualisht Prefekt i Korçës.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne