Rajoni

LAJM I FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen, shkak mos hapja e negociatave!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen.

Lajmin e bën të ditur agjensia italiane e lajmeve “Ansa”.

Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë.

Nga Shkupi, ende nuk ka konfirmim zyrtar.

“Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Kjo është ajo që mësohet nga burimet diplomatike evropiane në samitin e BE-së, ku shtetet anëtare nuk kanë arritur një marrëveshje për të nisur negociatat e pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”, raporton ANSA, agjencia e lajmeve shtetërore italiane./Balkanweb/

OPINIONE

INTERVISTA